تشریفات مجالس در ایران باستان

 تشریفات مجالس در ایران باستان

تشریفات مجالس در ایران باستان 

تشریفات مجالس و خدمات مجالس عروسی روبان سرخ برگزار کننده مجالس و مراسم عروسی ، عقد ، میهمانی و همچنین برگزار کننده همایش و سمینار و تشریفات دیپلماتیک می باشد .
موسسه تشریفات مجالس و خدمات مجالس عروسی روبان سرخ از پذیرایی فینگرفود های متنوع و ارائه انواع غذاهای ایرانی و فرنگی با ره آورد بیش از نیم دهه تجربه به یاد ماندنی دفتر خاطرات شما را تزیین می کند.
در این مقاله درباره تشریفات مجالس در ایران باستان ، آداب و رفتارها و میهمان نوازی های قدیم برای شما می گوییم . آدابی درباره ی آداب رفتاری ، لباس پوشیدن ، سخن گفتن ، میهمان نوازی و کلیات تشریفات مجالس اشاره می کنیم .
اول و مهمترین وظایف همه مردم در مهمانی ها برای تشریفات مجالس ، رعایت آداب است .دومین وظیفه در تشریفات مجالس میزبان باید هنگام استقبال از مهمانان ، مقام و منزلت آنها را رعایت کند ، که در حال حاضر این وظیفه در بیشتر مجریان تشریفات مجالس و خدمات مجالس عروسی رعایت می شود ، مانند جایگاه وی آی پی که نزدیکترین جایگاه به جایگاه عروس و داماد می باشد . موقعی که سفره گسترده می شد و مهمانان می نشستند ، میزبان می ایستاد تا مهمانان از او بخواهند که بنشیند . در بعضی از شهرها در تشریفات مجالس در ایران باستان رسم بود که میزبان خود از جمع مهمانان غایب می شد و کسی را به نمایندگی خویش مأمور خدمت به مهمانان می کرد . این رسم ظاهرا هنوز در برخی از شهرهای ایران مرسوم است . برخی از دیگر رسوم حکایت از آن دارد که در برخی از مناطق و هنگام برخی از پذیرایی ها ، موقع چیدن غذا ، گاهی آن را اول در جلوی میزبان قرار می دادند ، بعد از مهمان پذیرایی می کردند ، و در جاهایی دیگر، برعکس عمل می کردند . به نظر می رسد که در رسم اول ، مقام میزبان بالاتر از مهمان بوده است و در رسم دوم ، برعکس . مرسوم بود که میزبان زیاد از کمبودها عذرخواهی نمی کرد و مهمان را برای خوردن بیشتر تحت فشار قرار نمی داد . همین طور در آداب تشریفات مجالس در ایران باستان مرسوم بود مهمان در انتخاب غذا نمی بایست بر اساس سلیقه و میل خود رفتار کند و بایست از همه غذاها می خورد . میزبان باید در جریان مهمانی خود را خرسند نشان می داد. آدابی دیگر در تشریفات مجالس ایران باستان که مهمترین ادب آن بود که بدون دعوت نمی بایست به جایی رفت، و اینکه باید بر سر سفره، در جایی که میزبان تعیین کرده بنشینند . باید آرام و آهسته غذا خورد و ضمن آن، با دیگران گفتگو نمود، اما موقع سخن گفتن سر باید پایین باشد و نمی بایست به دهان دیگران چشم دوخت. مهمانان نباید موقع صرف غذا با یکدیگر دعوا، به میزبان توهین کنند، و به خدمه میزبان دستور دهند بگونه ای که دیگران فکر کنند، عضوی از خانواده میزبان است . از دیگر آداب رفتاری تشریفات مجالس در ایران باستان افراط در خوردن، پرحرفی، آواز خواندن زیاد، حرص زدن، خندیدن و گریستن زیاد موقع غذاخوردن، از عادات نکوهیده بود . واز دیگر آداب تشریفات مجالس در ایران باستان که در آخرین مرحله میهمانی بود در پایان میهمانی می بایست از میهمان به طور مجمل تشکر نمود .تشریفات مجالس و خدمات مجالس روبان سرخ از سوابق و رزومه کاری مشخص و قابل اطمینانی برخوردار است .
تشریفات مجالس و خدمات مجالس روبان سرخ از ابتدا با داشتن برنامه ای مدون و هماهنگ شما را در انتخاب و نشان دادن کیفیت کاری خود برنامه ای دقیق برای عروس و دامادهای عزیز دارد . تشریفات مجالس و خدمات مجالس روبان سرخ دارای شماره ثبت می باشد و رزومه کاری تشریفات مجالس و خدمات مجالس روبان سرخ قابل استناد و مشهود می باشد . تشریفات مجالس عروسی و یا خدمات مجالس عروسی روبان سرخ با معرفی تیم های حرفه ای در زمینه عکاسی و فیلم برداری ، موزیک ، دسته گل عروس ، لباس عروس و داماد ، آرایشگاه عروس ، آرایشگاه داماد هم کمک بسزایی در سهولت انتخاب و هزینه های تمام شده برای مراسم عروسی شما عروس و داماد های عزیز دارد .
خدمات مجالس و تشریفات مجالس روبان سرخ با بهره مندی از روش های طراحی روز دنیا و به کار گیری از نیروهای مجرب و متخصص به شما کمک می کند تا به ایده آل ترین مراسم خود برسید و از آن لذت ببرید .
سرخی لبخندهایتان را به خدمات مجالس و تشریفات مجالس روبان سرخ بسپارید .

 

تماس با ما

آدرس : تهران ، زعفرانیه ، آصف

شماره تلفن :  22753683

09121092854 - آقای علیزاده

 

 

ورودی غیرمعتبر

ورودی غیرمعتبر

ورودی غیرمعتبر

ورودی غیرمعتبر

ورودی غیرمعتبر

Invalid Input